Mitsubishi Heavy Industries Yetkili Bayisi

Multi Split Sistem Nedir Nasıl Çalışır?

Multi split klimalar çoklu split anlamına gelmektedir. Mono split klima ve multi split klima olarak ayrılan klimaların mono olanları tek dış üniteyle birlikte tek iç üniteye sahip klimalardır. Multi split klimalar ise tek bir dış üniteye bağlı, birden fazla split sistemdir. İç ünitelerin tamamı tek bir dış üniteye bağlanır. Bu sayede dış ünitelerin oluşturacağı alan sıkıntısı ve görüntü kirliliği engellenmiş olur.

Multi split klima nedir diyenler için önerilen klima modelleri evlerden spor salonlarına kadar farklı mekanlarda kullanılabilir. Split klimalarda olduğu gibi multi split klima modellerinde de duvar tipi, kaset tipi, kanallı tip klima, yer-tavan tipi gibi farklı iç ünite seçenekleri mevcuttur. Bir dış üniteye 8 adet iç ünitenin bağlanabilmesini sağlayan multi split klima modelleri mekanlarda mükemmel bir iklimlendirme deneyimi yaşatmaktadır.

Multi Split Klimalar Nasıl Çalışır? Multi Split Klima Özellikleri

Multi split klima nasıl çalışır diye merak edenler için farklı klima markalarının model seçenekleri sunulmaktadır. Tek bir üniteden kontrolle mekanların iklimlendirilmesini sağlayan multi split klimalar, temelde iç ve dış üniteleriyle split klimaların çalışma mantığına sahiptirler.

Multi split klimalar son yıllarda A sınıfı performans sergilerken tek dış üniteye sahip olmasının avantajıyla sessiz çalışmaktadır. Aniden elektrik kesintilerinden sonra tekrar kendiliğinden çalışmaya başlaması ve herhangi bir zarar uğramaması multi split klima özellikleri arasındadır.

Ayrıca multi split klima özellikleri:

  • Tek dış üniteye sahip yapısı ile aynı anda çoklu klima yönetim sistemi sunar.
  • Alanın büyük ve küçüklüğüne göre modüler yaklaşım ve çözümler sunar.
  • Sistemi kat veya bölge bazında entegre etmeye olanak tanır.
  • Üstün performansı ile iç mekan ses seviyesi şartlarının karşılanmasını sağlar.

Multi Split Klimalar Nerelerde Kullanılır?

Multi split klimalar genellikle duvar, salon, tavan ve kaset tipi klima modellerinde kullanılır. Daha çok geniş mekanlarda ya da birden fazla alanın iklimlendirilmesinde kullanılan multi split klima, tek dış ünitesiyle aynı anda farklı mekanların havasını değiştirebilir.